Elite-Parkour

Parkour - Sztuka efektywnego przemieszczania się - Forum dyskusyjne


#1 2008-03-02 15:16:09

Admin

Administrator

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 37
Punktów :   
Technika: two-handed
Chęć do PK: 100%
WWW

Rozgrzewka przed PK

ROZGRZEWKA



Jedno takie ćwiczenie polega na tym, że zeskakujemy z jakiegoś murka o wysokości ok. 0.5m i przy lądowaniu uginamy nogi (na tzw. spidermana). Takie skoki wykonujemy przez ok. pół godziny. Następnego dnia robimy to samo ćwiczenie, a trzeciego dnia, jak ktoś się czuje na siłach, może sobie znaleźć przeszkodę wyższą (ok. 1m), potem jeszcze wyższą np. 1,5m i tak dalej (oczywiście z umiarem; myślę, że ćwiczenie można zakończyć na wysokości między 2,5 a 3m).

Te ćwiczenia mogą się wydawać głupie, ale są konieczne, ponieważ hartują stawy. Ktoś, kto już pierwszego dnia chce skakać z 3 metrowych przeszkód i robić nie wiadomo jakie tricki jest według mnie głupi, bo jeśli tak będzie robił, to daleko nie pociągnie...

Przejdźmy do rozciągania. Może tutaj zaproponuję rozgrzewkę, którą ja sam robię. Najpierw należy rozciągnąć kończyny. Na początku ręce. Najlepiej wykonać krążenie ramion w przód, w tył i jak ktoś umie, to bardzo polecam jedną ręką robić krążenie w przód, a drugą w tył (naraz, nie po kolei). To ostatnie ćwiczenie jest ważne, więc chociaż spróbujcie je wykonać, gdyż wyrabia ono koordynację, która będzie przydatna przy robieniu różnych vaultów.

Teraz nogi. Chyba najlepsze będzie rozciąganie. Najpierw rozstawiamy nogi na boki i uginamy się przenosząc ciężar ciała to na jedną, to na drugą nogę. Następne ćwiczenie jest podobne, z tą różnicą, że stawiamy jedną nogę z przodu, a drugą z tyłu i uginamy się tylko w przód, zmieniając nogi po każdym lub po kilku (jak kto woli) ugięciach. Następnie można usiąść z rozszerzonymi i prostymi nogami i starać się dosięgnąć palcami stóp, a głową kolana. Te ćwiczenia są na pewno wszystkim znane. Opisałem je, aby rozjaśnić, o co mi chodzi.

Potem można zrobić przebieżkę. Dystans około 250m (nie więcej) szybkim biegiem. Po biegu najlepiej odpocząć, jeżeli ktoś się zmęczył, a na końcu najlepiej stanąć z prostymi nogami i wykonywać krótkie, ale jak najszybsze skoki przez około 20 sekund. Ćwiczenia opisane wyżej nie są z góry narzucone tak, jak podałem. Można wykonywać dowolne ćwiczenia rozciągające. Ja podałem tylko przykładowe, które sam wykorzystuję. Po takiej rozgrzewce można spokojnie zacząć biegać i skakać. Na początek najlepiej nauczyć się PK Rolla i jakichś najprostszych vaultów. Pamiętajcie, żeby nie przeceniać swoich możliwości.

Powodzenia!


~~Parkour jest bogiem,Trening Nałogiem,Monkey podstawą,Vertikal zabawą~~
Masz do mnie pytanie??
PISZ PW

Serdecznie Pozdrawiam Administrator forum Elitepk

Offline

 

#2 2008-03-02 16:24:38

Kopul

Przyjaciel

Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 21
Punktów :   

Re: Rozgrzewka przed PK

chlopcze ty sie rozgrzewasz? chyba w domu przed kompem;] no nie wiem ale ok niech ci bedzie ale te rozgrzewki sa niezbyt poprawne;/ bo tak robilem na moich poczatkach i se skrecilem kostke a bylem na 1,5 metra czyli nie wiele po prosty mozna se podskakiwac jakies 5 min pozniej zeskoczyc z 3-5 razy z 1 metra i dzialasz kosci sa "naoliwione" na maxa;] sprobuj tak zrobic i bedzie ci lepiej;] pozdro kopul;]

Offline

 

#3 2008-03-02 16:34:39

Marek

Poczatkujacy

Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 23
Punktów :   

Re: Rozgrzewka przed PK

Moim Skromnym Zdaniem Powinno Sie Troche Pobiegac.... Poskakac.... Wtedy nogi sa w pelnej gotowosci....  z 15 pompek ... i rece tez mamy gotowe... pzdr

Offline

 

#4 2008-03-02 16:53:55

Admin

Administrator

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 37
Punktów :   
Technika: two-handed
Chęć do PK: 100%
WWW

Re: Rozgrzewka przed PK


No tak ale zalezy tez co bedzie sie w danym momencie uczyc (cwiczyc)


~~Parkour jest bogiem,Trening Nałogiem,Monkey podstawą,Vertikal zabawą~~
Masz do mnie pytanie??
PISZ PW

Serdecznie Pozdrawiam Administrator forum Elitepk

Offline

 

#5 2008-03-02 17:02:41

Kopul

Przyjaciel

Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 21
Punktów :   

Re: Rozgrzewka przed PK

wiesz marek zrobic 15 pompek a powiedziec to co innego;]

Offline

 

#6 2008-03-02 17:45:41

Daniel

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 12
Punktów :   

Re: Rozgrzewka przed PK

no kopul nawet dobrze mówi  trzeba dobrom rozgrzewke rzeby sobie skakac tak jak ja chcialem skoczyc z ....... bolaly by nogi bo sie nie rozgzalem :\

Offline

 

#7 2008-03-03 18:31:24

Admin

Administrator

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 37
Punktów :   
Technika: two-handed
Chęć do PK: 100%
WWW

Re: Rozgrzewka przed PK

Dobre pierw trzeba umiec cwiczyc i woogule cos robic zeby robic rozgrzewke w przeciwnym razie dupa zimna:D


~~Parkour jest bogiem,Trening Nałogiem,Monkey podstawą,Vertikal zabawą~~
Masz do mnie pytanie??
PISZ PW

Serdecznie Pozdrawiam Administrator forum Elitepk

Offline

 

#8 2008-03-04 18:20:14

maniekoo

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-03
Posty: 34
Punktów :   

Re: Rozgrzewka przed PK

Moim zdaniem każdy niech się rozgrzeje na swoje możliwości, ale jak ktoś jest bardzo początkujący w
Le Parkour, to te ćwiczenia mu napewno powinny wystarczyć

Offline

 

#9 2008-03-06 13:02:40

Admin

Administrator

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 37
Punktów :   
Technika: two-handed
Chęć do PK: 100%
WWW

Re: Rozgrzewka przed PK

Witajcie,
Tez tak uważam maniekoo


~~Parkour jest bogiem,Trening Nałogiem,Monkey podstawą,Vertikal zabawą~~
Masz do mnie pytanie??
PISZ PW

Serdecznie Pozdrawiam Administrator forum Elitepk

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rootband.pun.pl www.lukasasuke.pun.pl www.nithrp.pun.pl www.misticalsoldiers.pun.pl www.fanizmierzchu.pun.pl