Elite-Parkour

Parkour - Sztuka efektywnego przemieszczania się - Forum dyskusyjne

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-03-02 16:13:56

Admin

Administrator

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 37
Punktów :   
Technika: two-handed
Chęć do PK: 100%
WWW

Parkour dla poczatkujacych...

PORADY




W tym dziale prezentujemy wiele przydatnych szczególnie dla początkujących traceurów porad. Ogólnie wszystkie z podanych niżej propozycji i zaleceń mają jeden cel: zrobić z Was rozważnych, pilnych i sprawnych free runnerów. Zapraszamy zatem do przeczytania szczegółowych porad na temat treningu (tutaj ilustrowany opis rozciągania się oraz program poprawy wyskoku - nie tylko dla traceurów zresztą), trenowania tricków (jak skakać wyżej, szybciej i piękniej, jak zachować bezpieczeństwo w czasie treningów oraz kilka porad zabezpieczających przed upadkami oraz praktyczne przykłady wypadków, jakim możemy ulec uprawiając free running), miejsc, okoliczności i czasów najbardziej odpowiednich do skakania oraz ubioru, czyli dobrego doboru elementów odzieży. Myślę, że chociaż długi, dział ten zainteresuje Was. Rzecz jasna mile widziane są wszelkie poprawki, wskazówki i dodatki do prezentowanych tutaj porad. A więc zapraszamy do czytania.

Ważne! Zanim zaczniecie czytać porady, przeczytajcie informacje o niebezpieczeństwach w uprawianiu Le Parkour.



Team

Pomyślałem sobie, że moje już dość długie doświadczenie w tworzeniu, kształtowaniu i samym utrzymaniu przy trwaniu naszego teamu przez dość długi czas może się przydać tym, którzy chcieliby utworzyć swoją grupę traceurów. Chętnie zatem podam Wam kilka propozycji dotyczących zakładania teamu, jego utrzymywania i rozwoju.

Zakładanie:
Założenie teamu to oczywiście prosta sprawa. Pamiętajcie jednak, żeby wybierać do niego osoby, które oddadzą się parkour i będą go czynnie uprawiać przez długi czas. Najlepiej, jeżeli pokażecie kandydatowi na free runnera film "skakanie po Londynie" albo którąś z galerii na stronie UrbanFreeflow i powiecie: "Chcę robić coś takiego". Tego typu obrazy przemawiają do ludzi lepiej niż słowa.

Ciekawą sprawą jest też zmiana postawy ludzi i poglądów na pk z biegiem czasu. Pamiętam jeszcze jak 44. egg latem 2004 roku wyśmiewał się z nas, ćwiczących podstawowe tricki, uznając nasz trening jako małpie wygłupy. Zaś teraz jest w naszych szeregach i chętnie trenuje osiągając znakomite rezultaty. Zrozumiał, że pk to nie tylko skakanie, ale i swoista filozofia i rozwój.

A kiedy macie już ze sobą kilku ludzi, ruszajcie do treningu tricków, poznawania miasta od nowej strony, odkrywania nowych przejsć i radości ze swobody, jaką da Wam parkour.

Utrzymanie:
Pamiętajcie, abyście (jeżeli oczywiście zalezy Wam na sławie i chwale traceurów) ukierunkowywali się na rozwój teamu. Nie bójcie się eliminować niepotrzebnych, zbyt słabych lub leniwych członków i przyjmować nowych. Organizujcie treningi w różnych miejscach, aby nie popaść w monotonię: na sali gimnastycznej, jakiś wyjazd, wspólne rozgrzewki czy wczesnoporanne spontaniczne biegi. Spróbujcie nawiązać kontakt z najbliższym teamem, kontaktować się często, odwiedzać, wspólnie trenować, a w swoim mieście oczywiście z zapałem trenować tricki i wymyślać nowe. To zapewni Wam na pewno szybki rozwój i utrzyma Wasz team w dobrej kondycji przez bardzo długi czas.

Jednak jeśli czas ten się skończy, lub jeśli nie podejmie się starań o rozwój, pojawi się nuda. O ile na początku kariery we free runingu nikt nie dopytuje się kiedy się to skończy, czy to się nie znudzi i tym podobne, to po jakimś czasie skakania może wejść do teamu uczucie monotonii, a nawet znudzenia skakaniem. Czym może to być spowodowane? Po pierwsze, brakiem nowych miejscówek i wyeksploatowaniem ich możliwości. Po drugie, brakiem chęci na konkurowanie z innymi teamami czy nawet zaprezentowaniem się szerszej publiczności. Po trzecie, monotonią treningów (na przykład ganianie się na placu dzień w dzień). Po czwarte, zatrzymywaniem w teamie osób które skutecznie zabijają nasze chęci na rozwój. Po piąte, strachem przed nauką nowych, trudniejszych tricków. Takich powodów jest więcej i na pewno każdy, który wie o czym mówię mógłby jeszcze coś dopisać. Moim zadaniem jest zaś zaproponować Wam propozycje na rozwój grupy.

Rozwój
Wszelkie podane niżej propozycje mają podobny cel: poprawienie Waszych umiejętności, pokazanie Waszego teamu światu i uniknięcie monotonii o której pisałem. Oto moje propozycje:

1) Wyjazd. Jest to propozycja dobra dla traceurów, którzy nie boją się nowych wyzwań w postaci nowych miejscówek i oczwiście solidnie nauczyli się podstaw w ojczystym mieście. Najpierw radzę zrobić małe rozpoznanie terenu przed wyjazdem, żeby ułożyć sobie plan miejscówek. A później, w wolnym dniu, po rozgrzewce i dobrym śniadaniu, wyjeżdżajcie razem, a dotarłszy na miejsce - po prostu skaczcie.

Jezeli wyjeżdżcie do większego miasta, to jest możliwość spotkania tamtejszego teamu. Jeśli nawiążecie z nim współpracę i kontakt, będzie to świetny rozwój i wsparcie w postaci kolegów - traceurów.

2) Film. Tak jest - po prostu nakręćcie film. Rzecz jasna zdobycie kamery może nieco utrudnić zorganizowanie tego przedsięwzięcia, ale dla chcącego nic trudnego. Sfilmujcie swoje najlepsze, żywiołowe i perfekcyjne kombinacje tricków, połączcie je z muzyką w film i puśćcie w Internet. Będzie to świetna wizytówka Waszego teamu, a wspólne prace nad filmem, powtórki, przygotowania, nagrywanie i montaż będą świetną zabawą i przyczynią się do nauki ładnych paru tricków do perfekcji.

3) Zlot. Świetna sprawa dla ludzi ze zmysłem organizacyjnym. Po prostu zaproście do swojego miasta inne teamy z okolicznych miast bądź też sami pojedźcie na zlot. Jeśli robicie go u siebie, wykonajcie intrnetowe zaproszenia i broszury informacyjne z planami miejscówek. A kiedy się spotkacie, ruszcie całą wielką gromadą na wspólny bieg i trening, który dostarczy wam niezapomnianych wrażeń oraz przyczyni się do wymiany tricków i kontaktów.

To tyle porad odnośnie teamu. Jestem bardzo ciekawy również Waszych spostrzeżeń czy też wspomnień dotyczących Waszych grup oraz opinii, czy powyższe porady okazały się przydatne.


~~Parkour jest bogiem,Trening Nałogiem,Monkey podstawą,Vertikal zabawą~~
Masz do mnie pytanie??
PISZ PW

Serdecznie Pozdrawiam Administrator forum Elitepk

Offline

 

#2 2008-03-02 18:48:02

Ziomalek

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 5
Punktów :   

Re: Parkour dla poczatkujacych...

Napracowales sie...Fajne i Bardzo Ciekawe...OBYS dalej tak pisal...

Offline

 

#3 2008-03-02 21:57:25

Marek

Poczatkujacy

Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 23
Punktów :   

Re: Parkour dla poczatkujacych...

Z kad zes To Skopiowal??? xD Koles Sie Postaral xD pzdr

Offline

 

#4 2008-03-08 09:37:13

Admin

Administrator

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 37
Punktów :   
Technika: two-handed
Chęć do PK: 100%
WWW

Re: Parkour dla poczatkujacych...

U NAS MATERIAŁY SAMI PISZEMY NIEKOPIUJEMY!


~~Parkour jest bogiem,Trening Nałogiem,Monkey podstawą,Vertikal zabawą~~
Masz do mnie pytanie??
PISZ PW

Serdecznie Pozdrawiam Administrator forum Elitepk

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nithrp.pun.pl www.fanizmierzchu.pun.pl www.lukasasuke.pun.pl www.misticalsoldiers.pun.pl www.rootband.pun.pl